Dzisiaj chciałbym podzielić się z tobą kilkoma skutecznymi sposobami na naukę słów  w języku angielskim. Możesz te sposoby wykorzystać także do nauki np. nieregularnych czasowników albo idiomów.  Wiem, że gramatyka bardziej zaawansowana może być nieco trudna, ale sobie poradzisz!

Zapisujemy na kartkach

To jeden z najpopularniejszych sposobów na naukę i naprawdę działa!

Napisz każdy  wyraz , czasownik czy idiom  na osobnej kartce – po jednej stronie angielskie słowo, a po drugiej rysunek,  polskie znaczenie, użycie wyrazu w kontekście, lub jeszcze lepiej tłumaczenie słowa ale po angielsku .

 Przejrzyj swoje karty regularnie, powtarzaj, dopóki nie zapamiętasz ich wszystkich. Wymyśl grę z wykorzystaniem kart. Możesz również na jednej karcie napisać wyraz a na drugiej kartce znaczenie lub rysunek i w ten  łatwy sposób stworzyłaś grę MEMORY!

Jeśli szukasz gotowych gier i zabaw kliknij tutaj.

Śpiewaj piosenki

To zabawny i skuteczny sposób na naukę słówek i czasowników nieregularnych. Wybierz swoją ulubioną angielską piosenkę i zwróć uwagę na czasowniki nieregularne w tekście. Śpiewaj razem z wykonawcą i świetnie się bawiąc, jednocześnie zapamiętując nowe słowa. Dla dzieci młodszych wykorzystuj piosenki łatwe i wpadające w ucho.Ale jeszcze jedne sposób na zapamiętanie to wymyślanie własnych piosenek ze słowami, które chcemy się nauczyć!

Stwórz zabawną  historyjkę

Wymyśl własną historię, w której użyjesz jak najwięcej słów, czasowników, idiomów tego nad czym właśnie pracujecie. Może to być opowieść o twoich przyjaciołach lub kreacja fantastycznego świata. Tworząc i opowiadając zabawne historyjki twój mózg zapamiętuje w sposób naturalny.

Wykorzystaj kontekst

Wiele wyrazów w angielskim warto uczyć się  w kontekście.  Na przykład, czasownik “drive” jest często używany w zdaniu “I drive a car”. Skoncentruj się na nauce czasowników wraz z całą frazą zdań, w których występują, aby łatwiej je zapamiętać.

Ćwicz regularnie

Regularna praktyka jest kluczem do sukcesu w nauce! Dotyczy to zarówno czasowników nieregularnych jak i  podstawowych słówek czy zaawansowanej gramatyki.

Znajdź czas codziennie, aby powtórzyć przez kilka minut słowa , które już znasz, oraz nauczyć się nowych. Im częściej będziesz się tym zajmować, tym lepiej je zapamiętasz.

Korzystaj z dodatkowych materiałów

Wykorzystaj różnorodne materiały dodatkowe, takie jak filmy, podcasty, artykuły, i oczywiście książki!

Słuchaj i czytaj w języku angielskim, starając się zauważyć, które wyrazy, czasowniki czy struktury gramatyczne  są używane. To pomoże ci lepiej zrozumieć ich użycie i zapamiętać je.


Teraz, gdy znasz te 6 skutecznych sposobów na naukę  nowego słownictwa, czasowników nieregularnych, i gramatyki  jesteś gotowy, aby rozpocząć swoją przygodę!

Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza, więc nie poddawaj się, nawet jeśli na początku może być trudno. Wkrótce będziesz używał angielskiego

 płynnie i bez większego wysiłku.


Powodzenia 😊

 

 

Similar Posts