Istnieje wiele metod które możesz wykorzystać i zaproponować swojemu dziecku aby wdrożyć go w świat języka angielskiego.

Oto kilka moich ulubionych i sprawdzonych sposobów:

stickies, notes, memo-1531100.jpg
  1. Zacznij od nauki przedmiotów i obiektów, które znajdują się w otoczeniu twojego dziecka. Zacznij od nazw zabawek, kolorów, nazw ubrań. Poprzyklejaj nazwy przedmiotów, które was otaczają a potem te kartki wykorzystaj  do różnych zabaw.
  2. Przygotuj listę kilku słów do nauki w ciągu tygodnia przylej ją w widocznym miejscu. Świetnym miejsce na przyklejanie nowego słownictwa jest toaleta, bo tak bywacie codziennie i po kilka minut.   Tak więc codzienna powtórka jest zagwarantowana.

3. Czytaj dziecku intersujące go książki, czytanki czy artykuły po angielsku. Pokazuj obrazki, opowiadaj i zadawaj pytania. Jeśli możesz całą tą sesję przeprowadzić po angielsku tym lepiej dla Twojego dziecka. Początkowo będzie mu trudno, ale z czasem się przywyknie do tego, że w czasie, kiedy czytacie po angielsku ty tylko posługujesz się tym językiem.

4. Słuchajcie wspólnie słuchowisk oraz ebooków.  Podczas zabawy włączcie radio niech sobie idzie w tle. Dziecko mimo woli będzie słuchało.

5. Zapisz dziecko na kurs online, który dziecko będzie mogło przerabiać w swoich tempie i powtarzać tyle razy, ile będzie potrzebowało – kurs online

book, read, book pages-3964050.jpg
television, kids, cartoons-5017868.jpg

6. Korzystaj z różnych zasobów Internetu. Znajdziesz tu wiele filmików, bajek, podcastów dla dzieci w rożnym wieku.

7. Jeśli twoje dziecko lubi śpiewać to śpiewajcie razem, włączcie piosenki, możecie wydrukować tekst i czytać razem lub nauczyć się na pamięć całej piosenki. Wykorzystaj też piosenkę do rozmowy, aby upewnić się, że dziecko rozumie i wie o czym śpiewa.  

8. Oglądajcie telewizję i bajki po angielsku. Nie włączaj napisów. Twojemu dziecku jest to zupełnie niepotrzebne. Zobaczysz sama, że po jakimś czasie tak się przyzwyczai i zacznie wszystko rozmieć a oglądanie bajek czy filmów po angielsku będzie już tylko przyjemnością.

9. Poświęć codziennie ok 10- 15 min na gry i zabawy po angielsku. To tak niewiele a przyniesie niesamowity rezultat.  15 minut dziennie sprawi ze dziecko w ciągu miesiąca będzie ćwiczyło 7 godzin angielskiego. To więcej niż zajęcia w szkole językowej raz w tygodniu. A jeśli do tego czasu jeszcze dodasz czas z radiem, oglądanie bajek, kurs i czytanie książek wtedy zobaczysz ogromny postęp u swojego dziecka w krótkim czasie.

10. Na koniec najważniejsze! Pamiętaj im więcej przyjaznych i zabawnych dla twojego dziecka sytuacji związanych z angielskim tym chętniej będzie chciało się go uczyć! Unikaj natomiast nudy i monotonii bo ona zabije motywacje do nauki!

 

Czas na zabawę !!

 

Similar Posts